تاریخچه

تارخچه ای از ...

تاریخچه

تارخچه ای از ...

87528405985126528310.jpg

میخواهیم با هم تاریخچه چیز های مختلف را بررسی کنیم

۴۸ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

حسین شکری
۲۹ تیر ۹۳ ، ۱۰:۵۶ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۴ نظر
حسین شکری
۲۶ تیر ۹۳ ، ۱۱:۲۷ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۷ نظر


کلمهٔ "فلسطین" از فلسطینی‌های باستان که نام یک گروه غیریهودی ساکن در منطقه‌ای کوچک از ساحل جنوبی به نام فیلیستا است، گرفته شده‌است.

فلسطین
فلسطین (به عربی: فلسطین، به عبری:ארץ ישראל) کشوری است که به‌صورت تاریخی و از دوران روم باستان به ناحیه‌ای گفته می‌شده که بین دریای مدیترانه و کرانه‌های رود اردن واقع شده‌است.
فلسطین در دوران‌های حتی قدیمی تر به ناحیه‌ای محدود تر در کنار مرز دریای مدیترانه اطلاق می‌شد. در معنی جغرافیایی گسترده تر آن فلسطین می‌تواند به منطقه‌ای اشاره کند که شامل مناطق اسرائیلی و فلسطینی، بخش‌هایی از اردن، لبنان و سوریه باشد. فلسطین همچنین می‌تواند به ناحیه‌ای که در ابتدای قرن بیستم تحت قیومیت بریتانیا پس از شکست امپراطوری عثمانی در جنگ جهانی اول درآمد باشد. فلسطین همچنین ممکن است به کشور فلسطین که توسط السلطة الوطنیة الفلسطینیة‎ (حکومت خودگردان فلسطین) اعلام شده و توسط بیش از صد کشور به رسمیت شناخته می‌شود اطلاق شود. سایر نام‌های استفاده شده جهت اشاره به این کشور عبارتند از: سرزمین مقدس (زبان عربی: الأرض المقدسة، در زبان عبری: ארץ הקדש، زبان لاتین: ترا سانکتا، ).حسین شکری
۲۵ تیر ۹۳ ، ۰۹:۰۷ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۶ نظر
حسین شکری
۲۴ تیر ۹۳ ، ۰۹:۳۵ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱ نظر


در این گزارش می توانید اطلاعات جامعی را در مورد کشور بحرین بدست آورید.
بحرین
پادشاهی بحرین کشوری است جزیره‌ای در خلیج فارس. پایتخت آن منامه، زبان رسمی آن عربی است و استفاده از زبان‌های انگلیسی، فارسی و اردو هم بسیار رایج است. بحرین به پنج استان بخش شده و تا ۳ ژوئیه ۲۰۰۲ (میلادی) دارای ۱۴ شهر بوده‌است. این کشور از ۳۲ جزیره تشکیل یافته‌است. بحرین بخشی از کشور ایران بود و از سال ۱۸۲۰ میلادی تحت سرپرستی کشور بریتانیا بوده، و در سال ۱۹۷۱ بحرین از ایران اعلام استقلال کرد.

حسین شکری
۲۳ تیر ۹۳ ، ۰۸:۲۵ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰ نظر
حسین شکری
۲۲ تیر ۹۳ ، ۰۸:۳۱ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰ نظر
حسین شکری
۲۱ تیر ۹۳ ، ۰۹:۲۷ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲ نظر
حسین شکری
۲۰ تیر ۹۳ ، ۱۹:۱۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳ نظر


حسین شکری
۱۹ تیر ۹۳ ، ۱۲:۵۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲ نظر
حسین شکری
۱۹ تیر ۹۳ ، ۰۸:۳۶ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳ نظر